Belaidė garso sistema Panasonic SC-ALL70TEGK
3.1ch Surround Sound with Clear-mode Dialog
Wireless 5.1 Surround Sound with ALL2 Speakers
Stream TV Sound Throughout The House with ALL Series
Easy Operation with Music Streaming App
4K Signal Pass Through with HDCP 2.2
Bluetooth® Wireless Technology with NFC
SKU
PaSCALL70T
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
AUDIO SYSTEM
Output Channel 3.1ch
Power Output / Home Cinema Mode(RMS)
Total Power 350W
Front 70W/ch (1kHz, 6ohms, 10% THD)
Center 70W (1kHz, 6ohms, 10% HD)
Subwoofer 140W (100Hz, 3ohms, 10% THD)
Dolby Digital yes
Dolby Pro Logic II/ Dolby Virtual Speaker yes
DTS Digital Surround yes
PLAYABLE FORMAT
MP3/ AAC/ WAV/ FLAC/ ALAC -
SMART NETWORKING
Wireless LAN System yes
Wi-Fi Frequency Range yes (5GHz/ 2.4GHz)
Ethernet (10 Base-T/ 100 Base-TX) yes
WPS support yes
Bluetooth® Wireless Technology yes
Multi-room Audio with Qualcomm® AllPlay™ yes
Panasonic Music Streaming App*3 yes
NFC (One-Touch Connection)*4 yes
Re-streaminig (Bleutooth®, CD, Radio, USB, AUX) yes(Bluetooth®)*5
HIGH QUALITY SOUND
Clear-mode Dialog yes
Dialog Level Control yes
Multi-angle Speaker Layout yes(0deg/90deg)
H.Bass yes
Up to 7.1ch Linear PCM Input via HDMI yes
HIGH QUALITY PICTURE
FULL HD 3D Compatible yes
1080p Output (x.v.Colour, Deep Colour) yes
EASY OPERATION
4K/60p Signal Pass Through yes(HDCP2.2)
Wireless Subwoofer yes
Auto Gain Control yes
ARC (Audio Return Channel)*6 yes
IR Blaster Included yes
Wall-Mountable Speaker yes
HDMI-CEC yes
Front
Configuration 1-way 1 speaker, Bass-reflex
Speaker Unit Full Range: 6.5 cm Cone Type
Centre
Subwoofer
Speaker Unit Woofer: 16 cm Cone Type
TERMINAL
HDMI Output yes (TV)
HDMI Input yes (BD/ DVD)
Optical Digital Audio Input yes (TV)
Analogue Audio Input (AUX)
Pin Jack -
OTHERS
Power Supply AC 220-240V, 50Hz
Power Consumption / Front
Normal Use 42W
Standby (Bluetooth standby off) 0.48W*7
Power Consumption / Subwoofer
Normal Use 30W
Standby (Power switch off) 0.48W*8
Display FL(Dot Matrix)
Remote Control yes
Front Speaker
Dimensions (W x H x D) 950 x 55 x 120 mm
Weight 2.6 kg
Subwoofer
Dimensions (W x H x D) 180 x 378 x 303 mm
Weight 5.0 kg
NOTE *1 Party Mode; playing a single sound source simultaneously through multiple speakers. The maximum number of speakers is limited (Under study). *2 Multi Zone; playing each of multiple songs within the same network to separate speakers. The maximum number of sound sources is limited (Under study). When using a subscription service, this function depends on the conditions of the service provider (Under study). *3 Download on the App Store. Download on Google Play™. *4 To use NFC without downloading App, an OS Version 4.1 or later AndroidTM device is requrired. The installation of the Panasonic Music Streaming App allows use of an Android smartphone or tablet with the NFC function and OS Version 4.1 or earlier. *5 When you use the app “Panasonic Music Streaming” to stream music on this system to other AllPlay speakers ・The video and audio output may not be synchronised during playback of video contents. ・If music is streamed to other AllPlay speakers for more than 8 hours, the other AllPlay speakers will automatically stop playing the music. (The specifications are subject to change without notice.) *6 ARC compatible TV is required. *7 The other connected devices have to be turned off. Standby (Bluetooth standby on) power consumption approximately 3.0W(HTB885/ HTB485), 4.0W (ALL70T/ HTB690). *8 Standby (Wireless Link is not activated) power consumption approximately 0.4W(HTB885), 3.0W (ALL70T/ HTB690), 1.3W(HTB485). Specifications are subject to change without notice. All numbers given here are approximate.