OLED televizorius Panasonic TX-55EZ950E
4K PRO HDR
OLED televizorius
„Studio Colour HCX2“ procesorius
PIP - vaizdas vaizde
Turi po 2 HD DVB-T/T2/DVB-S2/DVB-C imtuvus
SKU
PaTX55EZ950E
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Panel
4K ULTRA HD/OLED
Bright Panel
Ultra Bright Panel
Screen Resolution
3,840 (W) x 2,160 (H)
Panel Drive
OLED Superb Motion Drive
Picture Mode
Muti HDR Support
Y (HDR10/HLG)
HDR Brightness Enhancer
Y
Contrast
Ultimate Contrast
Colour Space
Wide Colour Spectrum
Studio Colour HCX2 Processor
Y
Local Dimming
Adaptive Backlight Dimming
THX Certified Display*1
4K Pure Direct
isf Mode
3D LUT Setting
3D
Surround
VR-Audio True Surround+
Speakers
Squaker x 2, Woofer x 2, Quad Passive Radiator
Speaker Output
40 W (10 W x 2 + 10 W x 2)
Sound Mode
Standard/Music/Ambience/User
my Home Screen
Y (2.0)
Info Frame
Voice Assistant
Voice Guidance
EPG
On Screen Display Menu Languages
27 Languages*12
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner
Y / Y
Unique Processing Engine
Quad-Core Pro
Wireless LAN Built-in
Panasonic Media Center (App)
TV Anywhere*2
In-House TV Streaming
Y (Server / Client)
Panasonic TV Remote Apps
Swipe & Share
Smart Calibration
Internet Apps
Web Browser*3
Easy Mirroring
DLNA*4
Y (DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*5
Y (Keyboard/Mouse)
IP Home Control (Crestron/Control4)
Media Player
Y (2.0)*6
Support Format
HbbTV
Teletext Reception
2000P
USB-HDD Recording (w/ Rewind live TV)
Multi Window
2T PAP/PIP/PAT
Hotel Mode
Game Mode
HDAVI Control
Suppliers Trademark
Panasonic
Model ID
TX-55EZ950E
Energy Efficiency Class
B (tentative)
Power Supply
AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Screen Resolution
3,840 (W) x 2,160 (H)
Ambient Sensor (CATS)
Design Concept
Art & Interior
Digital Tuner Reception
DVB-T/T2/DVB-S2/DVB-C
Analogue Tuner
HDMI*9
2 (side), 2 (rear)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2)
4
Support Feature
Audio Return Channel (Input 2)
USB
3 (1 side, 2 rear; USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 2)
LAN Port
1
CI (Common Interface)
2 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card
Scart Connector
Component Video Input shared with Composite
RCA phono type x 1 (side)
Digital Audio Output (Optical)
1 (rear)
Headphone Output
1 (side)
Included Accessory*10
Touch Pad Remote / TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand)
1230 x 716 x 48 mm
Weight (w/o stand)
17.5 kg
Dimensions (W x H x D) (with stand)*11
1230 x 766 x 275 mm
Weight (with stand)
24.5 kg
VESA Compatible
VESA Dimension
400 x 300 mm
Outer Boxed Unit (W x H x D)
1647 x 825 x 255 mm
Total Boxed Weight
34.0 kg
NOTE
- viewable contents may vary depend on models,
- viewable contents may differ from those for PC,
- viewable contents may be limited.
*6 To playback HDR, a HDR source is required (H.264 or H.265(ST2084 or HLG format)).
*7 Based on IEC 62087 Ed.2 measurement method.
*10 Not all the accessories are listed here.
*11 Dimension with recommended pedestal style.
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas OLED
Ekrano ?strižain? 55" (140 cm)