Televizorius Panasonic TX-40CX300E
4K „Ultra HD“ televizorius
200 Hz
SKU
PaTX40CX300
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Format / Standard: Ultra HD (4K) : 3840x2160
Resolution min + 24p / 25p / 30p / 50p / 60p + HDCP 2.2.
Explanation of the Ultra HD
Dalle: TFT
backlight: LED (LED LCD) - View LED TV
Aspect (ratio): 16: 9
Visible area: 102 cm (40 ")
resolution: 3840 x 2160
Contrast ratio: "High Contrast"
Tilt adjustment: no
Setting the rotation: no
Theft (Kensington): -
Compatible Wall Mount: 200 x 200 mm
Image processing: Treatments for the management of movements (motion processing):
- Manufacturer fluidity index: Real Motion Rate 200
Explanations on the movement management technology
Progressive Scan: Progressive scan in one pass 1
Other video information / images: Picture Mode (Cinema, Games, Sports, Dynamic or Natural)
Contrast, brightness, sharpness, color and backlight
Dynamic contrast, noise reduction, color temperature and skin tone
Setting the PC mode (Automatic, H / V Position, Frequency and Phase)
Film Mode: to better visualize accelerated images.
audio: Sound System: 2 x 10 Watt RMS
Compatible Dolby® Digital Plus
Adjusting the volume
Mode audio equalizer
automatic muting in the absence of transmission
AVL "Automatic Volume Limiting"
Balance setting and headphone volume
Dynamic Bass Function
Mode Surround Sound
Setting the Digital Audio Output
Hard of Hearing
audio Description
Analogue TV Tuner: 1 NICAM Stereo tuner
Digital TV Tuner: 1 integrated digital tuner supports MPEG2 and MPEG4 (stream SD and HD) and
HEVC /H.265
Tuner: Tuner (DVB-T and DVB-T2 / Digital Terrestrial Tuner)
Cable Tuner: Demodulator Cable (DVB-C / Digital Tuner for Cable Reception)
TV Guide: Yes
Teletext: Yes
General features of the TV PANASONIC TX-40CX300E
TV functions: PAT (Picture and text side by side)
multilingual OSD menu
parental lock
Card reader integrated: PCMCIA
"Eco" functions: ECO mode (to reduce power consumption)
Timer standby
Automatic shutdown after more than eight hours of inactivity
multimedia the PANASONIC TX-40CX300E TV gateway
sources: USB port
video:
• File extensions: 3GP 3GPP • • • ASF AVI DAT • • •
FLV MKV • • MOV MP4 MPEG • • • MPG SWF •
TP TRP • • • TS VOB
• Codecs Video: • H.263 • H.264 HEVC • MOTION JPEG
• MPEG1 • MPEG2 • MPEG4 VP8 • • • VP9
XVID
• Codecs Audio: AAC • • DOLBY DIGITAL DOLBY DIGITAL
PLUS • FLAC • G711 A / MU-LAW • HE-AAC
WMA • MPEG AUDIO • PRO • WMA 10 M0 / M1 / M2
• Info HD / 4K / 3D: HD video codecs supported
4K videos supported
audio:
• File extensions: • AAC AC3 M4A • • • ASF MKA • MP
3 • WAV • WMA • RA
• Codecs : AAC • FLAC • G711 A / MU-LAW • REAL AUDI
O MP3 • LBR (COOK) • WMA • WMA PRO 10
M0 / M1 / M2
Images / Photos:
• File extensions: • JPEG • BMP • JPG PNG
• Formats: • JPEG • BMP PNG
Connection of the TV PANASONIC TX-40CX300E
Video Inputs: HDMI (x4) • VGA SCART • • • YUV Compo
site
At least one input HDMI 2.0 compatible CEC (one rem
ote for multiple devices)
At least one HDMI compatible input HDCP 2.2 (protec
tion against copying).
Inputs HDMI compatible 24 Hz.
At least one HDMI input supports ARC (Audio Return
Channel).
At least one HDMI input supports 4K.
Audio Inputs: RCA Stereo (x2)
Other entries: USB (x3) • TV aerial
Support for external hard drives 2.5 "and 3.5"
Supported file systems: FAT32 and NTFS
Maximum capacity supported by the USB ports: 1 TB
Audio Outputs: • Stereo Headset • Optical Digital S
ubwoofer
Other information of the TV PANASONIC TX-40CX300E
Executive / Colours: Black
pedestal: Blade
Black
Including foot Dimensions: 593 x 912 x 275 mm (HxWxD)
Dimensions without stand: 532 x 912 x 51 mm (HxWxD*)
* It is possible that the manufacturer gives the th
innest depth of the screen, check with the images of this sheet.
Net weight: 10.00 Kg
Energy label:
Energy rating: AT
Annual consumption: 91 kWh / year
Consumption max.: 100 Watt
Normal consumption: 63 Watt
Accessories: Remote control
Batteries for Remote Control
User Manual
SCART adapter
Audio Video Cable
Other information: AC Voltage 220 - 240 V, 50 Hz
Updating the software possible
Updates (firmware): Panasonic CX300: Software Update
The manufacturer Panasonic announced the availability of a software update V.0.1.33.11 release. It
improves the stability of the CX300 series. For more information, click this link .
Number (EAN and / or UPC): TX-40CX300E (5025232836147)
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 40" (102 cm)
Ekrano raiška ULTRA HD (3840x2160)
Skleistin?s dažnis 200 Hz