Televizorius Panasonic TX-40DS503E
my Home Screen
Adaptive Backlight Dimming
In-House TV Streaming (klientas)
Internet Apps
Swipe & Share
SKU
PaTX40DS503
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Display
Panel LED LCD
Bright Panel Bright Panel
Screen Resolution 1,920 (W) x 1,080 (H)
Panel Drive 400 Hz BMR
Picture Mode Dynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Custom
HDR*1 —
Contrast Hight Contrast
Colour Space —
4K Studio Master HCX+/HCX —
Local Dimming —
Adaptive Backlight Dimming Y
THX Certified Display —
4K Pure Direct —
isf Mode —
3D —
Sound Quality
Surround V-Audio
Speakers Full Range x 2
Speaker Output 20 W (10 W x 2)
Dolby Audio*2 Y
Sound Mode Standard/Music/Speech/User
Smart Features
my Home Screen Y
Info Frame —
my Stream*3 —
Voice Assistant
Voice Assistant —
Voice Guidance Y
EPG Y
On Screen Display Menu Languages 27 Languages*11
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner — / Y
Unique Processing Engine —
Wireless LAN Built-in Y
Panasonic Media Center (App)
Panasonic Media Center (App) —
TV Anywhere*4 —
In-House TV Streaming Y (Client)
Panasonic TV Remote Apps
Panasonic TV Remote Apps Y
Swipe & Share Y
Smart Calibration —
Internet Apps
Internet Apps Y
Web Browser*5 Y
Easy Mirroring Y
DLNA Y (RUI2.0/DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*6 —
APT-X*7 —
Media Player
Media Player Y
Support Format AVI/MKV/WMV/MP4/M4v/FLV/3GPP/VRO/VOB/TS/PS, MP3/AAC/WMA Pro/FLAC/WAV, JPEG
HbbTV Y
Teletext Reception 1000P
USB-HDD Recording (w/ Rewind live TV) —
Multi Window PAT
Hotel Mode Y
Game Mode —
VIERA Link (HDMI CEC) Y
Energy Data
Suppliers Trademark Panasonic
Model ID TX-40DS503E
Energy Efficiency Class A+
Visible Screen Size (diagonal) 100 cm
On mode Average Power Consumption*8 42 W
Annual Energy Consumption*9 59kWh
Standby Power Consumption 0.20 W
Off mode Power Consumption 0.20 W
Power Supply AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Rated Power Consumption 66 W
Ambient Sensor (CATS) Y
Design
Design Concept —
Terminal
Digital Tuner Reception DVB-T/T2/DVB-S2/DVB-C
Analogue Tuner Y
HDMI
HDMI 2 (rear)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2) —
Support Feature Audio Return Channel (Input 2)
USB 1 (side; USB 2.0 x 1)
LAN Port 1 (rear)
CI (Common Interface) 1 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card —
Scart Connector 1 (rear)
Component Video Input shared with Composite RCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical) 1 (rear)
Headphone Output 1 (side)
GENERAL
Included Accessory*10 TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand) 904 x 518 x 47 mm
Dimensions (W x H x D) (with stand)*13 904 x 567 x 194 mm
Weight (w/o stand) 10.5 kg
Weight (with stand) 12.5 kg
VESA Compatible Y
VESA Dimension 200 x 200
Outer Boxed Unit (W x H x D) 1302 x 647 x 115 mm
Total Boxed Weight 15.0 kg
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 40" (102 cm)
Ekrano raiška FULL HD (1920x1080)
Skleistin?s dažnis 400 Hz