Televizorius Panasonic TX-50CS630E
    TV Anywhere
    3D TV aktyvi
    Bright Panel Plus
    In-House TV Streaming(Client)
    400Hz BMR IFC
SKU
PaTX50CS630
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Display
Panel LED LCD
Bright Panel Bright Panel Plus
Screen Resolution 1,920 (W) x 1,080 (H)
Wide Colour Phosphor Panel —
Aspect Ratio 16:9
Panel Drive 400 Hz BMR IFC
Picture Mode Dynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Custom
Dynamic Range Remaster —
HDR —
Viewing Angle 176 degree
Contrast High Contrast
Colour Space —
Local Dimming —
4K Studio Master Processor —
Adaptive Backlight Dimming Y
THX Certified Display —
4K Pure Direct —
isf Mode —
3D Y (Active)
Sound Quality
Surround Mode VR-Audio True Surround
Speakers Full Range x 2
Speaker Output 20 W (10 W x 2)
Dolby Digital Plus*1 Y
Sound Mode Standard/Music/Ambience/User
Smart Features
my Home Screen Y
Info Frame —
my Stream*2 Y
Voice Assistant
Voice Assistant Y
Direct Talk —
Voice Guidance Y
EPG Y
On Screen Display Menu Languages 26 Languages*9
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner — / —
Unique Processing Engine Dual-Core x 4
Wireless LAN Built-in Y
Panasonic Media Center (App)
Panasonic Media Center (App) —
TV Anywhere Y
In-House TV Streaming Y (Client)
Panasonic TV Remote Apps
Panasonic TV Remote Apps Y
Swipe & Share Y
Smart Calibration —
Internet Apps
Internet Apps Y
Web Browser*3 Y
Easy Mirroring Y
DLNA Y (RUI2.0/DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*4 Y (Keyboard/Mouse/Audio Device*10)
APT-X*5 Y
Media Player
Media Player Y
HbbTV Y
Teletext Reception 1000P
USB-HDD Recording —
Multi Window PAT
Netflix 4K VOD Compatibility —
VIERA Link Y
Amazon 4K VOD Compatibility —
VP9 format Compatibility —
Hotel Mode Y
Game Mode Y
Energy Data
Suppliers Trademark Panasonic
Model ID TX-50CS630E
Energy Efficiency Class A+
Visible Screen Size (diagonal) 126 cm
On mode Average Power Consumption*6 75 W
Annual Energy Consumption*7 105 kWh/year
Standby Power Consumption 0.2 W
Off mode Power Consumption 0.2 W
Power Supply AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Rated Power Consumption 96 W
Ambient Sensor Y
Design
Design Concept Full Silver with Top & Bottom Ornament
Pedestal Colour / Design Metal, Frame Type
Terminal
Digital Tuner Reception DVB-T/T2/DVB-C
Analogue Tuner Y
DisplayPort (4K 60/50p Input) —
HDMI
HDMI 1 (side), 2 (rear)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2) —
Support Feature Audio Return Channel (Input 2)
USB 2 (side; USB 2.0 x 2)
LAN Port 1 (rear)
CI (Common Interface) 1 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card —
Scart Connector 1 (rear)
Component Video Input shared with Composite RCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical) 1 (rear)
Headphone Output 1 (side)
GENERAL
Included Accessory*8 TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand) 1,126 x 652 x 47 mm
Dimensions (W x H x D) (with stand) 1,126 x 693 x 202 mm
Weight (w/o stand) 15.5 kg
Weight (with stand) 16.5 kg
VESA Compatible Y
Outer Boxed Unit (W x H x D) 1,518 x 743 x 124 mm
Total Boxed Weight 21.0 kg
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 50" (127 cm)
Ekrano raiška FULL HD (1920x1080)
Skleistin?s dažnis 400 Hz