Televizorius Panasonic TX-55CX750E
SKU
PaTX55CX750
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Display
Panel 4K ULTRA HD IPS LED
Bright Panel Super Bright IPS Panel
Screen Resolution 3,840 (W) x 2,160 (H)
Wide Colour Phosphor Panel Y
Aspect Ratio 16:9
Panel Drive 4K 1000 Hz BMR IFC
Picture Mode Dynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Custom
Dynamic Range Remaster —
HDR —
Viewing Angle 178 degree
Contrast IPS Brilliant Contrast
Colour Space Studio Master Colour
Local Dimming Y
4K Studio Master Processor — (Studio Master Drive)
Adaptive Backlight Dimming —
THX Certified Display —
4K Pure Direct Y
isf Mode —
3D Y (Polarized)
Sound Quality
Surround Mode VR-Audio True Surround
Speakers Full Range x 2
Speaker Output 20 W (10 W x 2)
Dolby Digital Plus*1 Y
Sound Mode Standard/Music/Ambience/User
Smart Features
my Home Screen Y (2.0)
Info Frame Y
my Stream*2 Y
Voice Assistant
Voice Assistant Y
Direct Talk —
Voice Guidance Y
EPG Y
On Screen Display Menu Languages 26 Languages*9
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner Y / Y
Unique Processing Engine Quad-Core Pro
Wireless LAN Built-in Y
Panasonic Media Center (App)
Panasonic Media Center (App) Y
TV Anywhere Y
In-House TV Streaming Y (Server / Client)
Panasonic TV Remote Apps
Panasonic TV Remote Apps Y
Swipe & Share Y
Smart Calibration —
Internet Apps
Internet Apps Y
Web Browser*3 Y (Firefox)
Easy Mirroring Y
DLNA Y (RUI2.0/DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*4 Y (Keyboard/Mouse)
APT-X*5 —
Media Player
Media Player Y
HbbTV Y
Teletext Reception 1500P
USB-HDD Recording Y
Multi Window 2T PAP/PIP/PAT
Netflix 4K VOD Compatibility Y (TBD) *11
VIERA Link Y
Amazon 4K VOD Compatibility Y (TBD) *11
VP9 format Compatibility Y (TBD) *11
Hotel Mode Y
Game Mode Y
Energy Data
Suppliers Trademark Panasonic
Model ID TX-55CX750E
Energy Efficiency Class B
Visible Screen Size (diagonal) 139 cm
On mode Average Power Consumption*6 130 W
Annual Energy Consumption*7 181 kWh/year
Standby Power Consumption 0.5 W
Power Supply AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Ambient Sensor Y
Design
Design Concept Metal Black
Pedestal Colour / Design Dark Metal, Convex Type
Terminal
Digital Tuner Reception DVB-T/T2/DVB-S2/DVB-C
Analogue Tuner Y
DisplayPort (4K 60/50p Input) —
HDMI
HDMI 1 (side), 2 (bottom)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2) 3
Support Feature Audio Return Channel (Input 2)
USB 3 (side; USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 2)
LAN Port 1 (rear)
CI (Common Interface) 2 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card Y
Scart Connector 1 (rear)
Component Video Input shared with Composite RCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical) 1 (bottom)
Headphone Output 1 (side)
GENERAL
Included Accessory*8 Touch Pad Remote / TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand) 1,239 x 719 x 53 mm
Dimensions (W x H x D) (with stand) 1,239 x 754 x 230 mm
Weight (w/o stand) 19.0 kg
Weight (with stand) 21.5 kg
VESA Compatible Y
Outer Boxed Unit (W x H x D) 1,675 x 812 x 151 mm
Total Boxed Weight 28.0 kg
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 55" (140 cm)
Ekrano raiška ULTRA HD (3840x2160)
Skleistin?s dažnis 1000 Hz