Televizorius Panasonic TX-60AS650E
  1. my Stream
    TV Anywhere
    1200Hz BLS IFC
    my Home Screen
    Voice Assistant
SKU
PaTX60AS650
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Display
Panel IPS LED
Aspect Ratio 16:9
Panel Drive 1200 Hz BLS IFC
Picture Mode Dynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Custom
Viewing Angle 178 degree
Clear Panel Y
Contrast Brilliant Contrast
Colour Space —
Studio Master Drive —
Dimming Technology —
Content Optimiser Content Optimiser Plus
THX Certified Display —
4K / 1080p Pure Direct Y (1080p)
isf Mode —
3D
3D Type Y (Polarized)
2D-3D Conversion Y
Sound Quality
Surround Mode VR-Audio True Surround
Speakers Full Range x 2
Speaker Output 20 W (10 + 10)
Stage Surround Sound —
Dolby Digital Plus*1/ DTS 2.0+Digital Out™*2 Dolby Digital Plus/ DTS 2.0+Digital Out™
Sound Mode Standard/Music/Ambience/User
Easy Operation
my Home Screen Y
Multi User Profile Y
my Stream*3 Y
Voice Assistant
Voice Print Recognition Y
Voice Command Y
Voice Guidance Y
EPG Y
Touch Pad Remote (with my Button) Y
Info Bar (Multi User / Single User) —
Camera Integrated — *12
eHelp Y
On Screen Display Menu Languages 25 Languages*13
On Screen Display Menu Colour Select Y
On Screen Display Motion+ (Effect) Wheel Navigation Y
Networking
Digital Tuner Reception DVB-T/T2/DVB-C
Analogue Tuner Y
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner —
Single Cable System —
Processing Engine Dual-Core Plus
Wireless LAN Built-in Y
my Home Cloud Y
Remote Sharing Y
TV Anywhere Y
Panasonic TV Remote 2 (App)
Panasonic TV Remote 2 (App) Y
Swipe & Share Y
Smart Calibration —
Live TV Streaming*4 Y
Internet Apps
Internet Apps Y
Web Browser*5 Y
Panasonic 4K Channel —
Display Mirroring Y
Network File Sharing Y (Client)
DLNA Y (RUI2.0/DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*6 Y (Keyboards/Mouses/Audio Devices)
APT-X*7 Y
Media Player
Media Player (Picture/Movie/Music) Y
HbbTV Y
Teletext Reception 1000P
USB-HDD Recording Y
Multi Window PAT
Hotel Mode Y
Game Mode Y
VIERA Link Y
Child Lock Y
Eco
Suppliers Trademark Panasonic
Model ID TX-60AS650E
Energy Efficiency Class A+
Visible Screen Size (diagonal) 151 cm / 60 inches
On mode Average Power Consumption*8 88 W
Annual Energy Consumption*9 123 kWh/year
Standby Power Consumption 0.20 W
Off mode Power Consumption 0.20 W
Screen Resolution 1,920 (W) x 1,080 (H)
Power Supply AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Rated Power Consumption 147 W
Ambient Sensor Y
Design
Design Concept Premium Metal Design (Top & Bottom Hairline Glossy Black)
Pedestal Colour / Design Silver Glossy Metal, Metal Frame
Terminal
DisplayPort (4K 60/50p Input) —
HDMI
HDMI 1 (side), 2 (bottom)
HDMI (4K 60/50p Input) —
Support Feature Audio Return Channel (Input 2)
HDCP 2.2 —
USB 2 (side; USB 2.0 x 2)
LAN Port 1 (bottom)
CI (Common Interface) 1 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card Y (SDXC)
Scart Connector 1 (rear)
Component Video Input shared with Composite RCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical) 1 (bottom)
Headphone 1 (side)
General
Included Accessory*10 Touch Pad Remote / TV Remote / 3D Glasses (1 pc)
Optional Accessories: Skype Camera Y
Optional Accessories: 3D Glasses (Polarized/Active) Y (Polarized)
Dimensions (W x H x D) (w/o stand) 1,351 x 778 x 63 mm
Dimensions (W x H x D) (with stand) 1,351 x 823 x 292 mm
Weight (w/o stand) 20.5 kg
Weight (with stand) 21.5 kg
VESA Compatible Y
Printed Full Operation Manual (Languages) —
Printed Quick Installation Guide (Languages) Y*14
Outer Boxed Unit Width (mm) 1,742
Outer Boxed Unit Height (mm) 873
Outer Boxed Unit Depth (mm) 181
Total Boxed Weight (kg) 29.0 kg
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 60" (152 cm)
Ekrano raiška FULL HD (1920x1080)
Skleistin?s dažnis 1200 Hz