Televizorius Panasonic TX-40ES510E
my Home Screen
Adaptive Backlight Dimming
In-House TV Streaming (Client)
Internet Apps
USB HDD Recording
SKU
PaTX40ES510E
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Display
Panel LED LCD
Bright Panel Bright Panel
Screen Resolution 1,920 (W) x 1,080 (H)
Panel Drive 800 Hz BMR
Picture Mode Dynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Custom
Muti HDR Support —
HDR Brightness Enhancer —
Contrast High Contrast
Colour Space —
Studio Colour HCX2 Processor —
Local Dimming —
Adaptive Backlight Dimming Y
THX Certified Display*1 —
4K Pure Direct —
isf Mode —
3D LUT Setting —
3D —
Sound Quality
Surround VR-Audio True Surround
Speakers Full Range x 2
Speaker Output 20 W (10 W x 2)
Sound Mode Standard/Music/Ambience/User
Smart Features
my Home Screen Y
Info Frame —
Voice Assistant
Voice Assistant —
Voice Guidance Y
EPG Y
On Screen Display Menu Languages 27 Languages*12
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner — / —
Unique Processing Engine —
Wireless LAN Built-in Y
Panasonic Media Center (App)
Panasonic Media Center (App) —
TV Anywhere*2 —
In-House TV Streaming Y (Client)
Panasonic TV Remote Apps
Panasonic TV Remote Apps Y
Swipe & Share Y
Smart Calibration —
Internet Apps
Internet Apps Y
Web Browser*3 Y
Easy Mirroring Y
DLNA*4 Y (DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*5 —
IP Home Control (Crestron/Control4) Y
Media Player
Media Player Y
HbbTV Y
Teletext Reception 1000P
Multi Window PAT
USB-HDD Recording (w/ Rewind live TV)*14 Y
Hotel Mode Y
Game Mode —
HDAVI Control Y
Energy Data
Suppliers Trademark Panasonic
Model ID TX-40ES510E
Energy Efficiency Class A+
Visible Screen Size (diagonal) 100 cm / 40 inches
On mode Average Power Consumption*7 44 W
Annual Energy Consumption*8 62 kWh
Standby Power Consumption 0.50 W
Off mode Power Consumption 0.30 W
Power Supply AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Rated Power Consumption 63 W
Ambient Sensor (CATS) Y
Design
Design Concept —
Terminal
Digital Tuner Reception DVB-T/T2/DVB-C
Analogue Tuner Y
HDMI
HDMI*9 2 (rear)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2) —
Support Feature Audio Return Channel (Input 2)
USB 2 (2 side; USB 2.0 x 2)
LAN Port 1
CI (Common Interface) 1 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card —
Scart Connector —
Component Video Input shared with Composite RCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical) 1 (rear)
Headphone Output 1 (side)
GENERAL
Included Accessory*10 TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand) 902 x 521 x 90 mm
Weight (w/o stand) 8.0 kg
Dimensions (W x H x D) (with stand)*11 902 x 561 x 202 mm
Weight (with stand) 9.5 kg
VESA Compatible Y
VESA Dimension 200 x 200 mm
Outer Boxed Unit (W x H x D) 983 x 649 x 154 mm
Total Boxed Weight 12.0 kg
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 40" (102 cm)
Ekrano raiška FULL HD (1920x1080)
Skleistin?s dažnis 800 Hz