Televizorius Panasonic TX-40EX700E
4K HDR
Kelių HDR palaikymas
„Switch Design“
1600 Hz
Local Dimming
SKU
PaTX40EX700E
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Panel
4K ULTRA HD
Bright Panel
Bright Panel
Screen Resolution
3,840 (W) x 2,160 (H)
Panel Drive
4K 1600 Hz BMR IFC
Picture Mode
Dynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Custom
Muti HDR Support
Y (HDR10/HLG)
HDR Brightness Enhancer
Y
Contrast
Brilliant Contrast
Colour Space
Wide Colour Spectrum
Studio Colour HCX2 Processor
Local Dimming
Y
Adaptive Backlight Dimming
THX Certified Display*1
4K Pure Direct
isf Mode
3D LUT Setting
3D
Surround
VR-Audio True Surround
Speakers
Full Range x 2
Speaker Output
20 W (10 W x 2)
Sound Mode
Standard/Music/Ambience/User
my Home Screen
Y (2.0)
Info Frame
Voice Assistant
Voice Guidance
EPG
On Screen Display Menu Languages
27 Languages*12
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner
— / —
Unique Processing Engine
Quad-Core Pro
Wireless LAN Built-in
Panasonic Media Center (App)
TV Anywhere*2
In-House TV Streaming
Y (Client)
Panasonic TV Remote Apps
Swipe & Share
Smart Calibration
Internet Apps
Web Browser*3
Easy Mirroring
DLNA*4
Y (DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*5
IP Home Control (Crestron/Control4)
Media Player
Y (2.0)*6
Support Format
AVI/HEVC/MKV/WMV/MP4/M4v/FLV/3GPP/VRO/VOB/TS/PS, MP3/AAC/WMA Pro/FLAC/Apple Lossless/WAV, JPEG
HbbTV
Teletext Reception
1000P
USB-HDD Recording (w/ Rewind live TV)
Multi Window
PAT
Hotel Mode
Game Mode
HDAVI Control
Suppliers Trademark
Panasonic
Model ID
TX-40EX700E
Energy Efficiency Class
A
Visible Screen Size (diagonal)
100 cm / 40 inches
On mode Average Power Consumption*7
63 W
Annual Energy Consumption*8
88 kWh
Standby Power Consumption
0.50 W
Off mode Power Consumption
0.30 W
Power Supply
AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Screen Resolution
3,840 (W) x 2,160 (H)
Rated Power Consumption
107 W
Ambient Sensor (CATS)
Design Concept
Art & Interior Switch Design
Digital Tuner Reception
DVB-T/T2/DVB-C
Analogue Tuner
HDMI*9
3 (side)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2)
3
Support Feature
Audio Return Channel (Input 2)
USB
3 (1 side, 2 rear; USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 2)
LAN Port
1
CI (Common Interface)
1 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card
Scart Connector
Component Video Input shared with Composite
RCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical)
1 (rear)
Headphone Output
1 (side)
Included Accessory*10
TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand)
895 x 514 x 40 mm
Weight (w/o stand)
11.0 kg
Dimensions (W x H x D) (with stand)*11
895 x 569 x 315 mm
Weight (with stand)
12.5 kg
VESA Compatible
VESA Dimension
200 x 200 mm
Outer Boxed Unit (W x H x D)
1254 x 647 x 124 mm
Total Boxed Weight
16.0 kg
NOTE
- viewable contents may vary depend on models,
- viewable contents may differ from those for PC,
- viewable contents may be limited.
*6 To playback HDR, a HDR source is required (H.264 or H.265(ST2084 or HLG format)).
*7 Based on IEC 62087 Ed.2 measurement method.
*10 Not all the accessories are listed here.
*11 Dimension with recommended pedestal style.
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 40" (102 cm)
Ekrano raiška ULTRA HD (3840x2160)
Skleistin?s dažnis 1600 Hz