Televizorius Panasonic TX-49DX650E
my Home Screen 2.0
Quad Core Pro
Web Browser powered by Firefox OS
Internet Apps
SKU
PaTX49DX650
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Display
Panel 4K ULTRA HD
Bright Panel Bright Panel
Screen Resolution 3,840 (W) x 2,160 (H)
Panel Drive 4K 1000 Hz BMR IFC
Picture Mode Dynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Custom
HDR*1 —
Contrast Hight Contrast
Colour Space —
4K Studio Master HCX+/HCX —
Local Dimming —
Adaptive Backlight Dimming Y
THX Certified Display —
4K Pure Direct Y
isf Mode —
3D —
Sound Quality
Surround VR-Audio True Surround
Speakers Full Range x 2
Speaker Output 20 W (10 W x 2)
Dolby Audio*2 Y
Sound Mode Standard/Music/Ambience/User
Smart Features
my Home Screen Y (2.0)
Info Frame Y
my Stream*3 —
Voice Assistant
Voice Assistant Y
Voice Guidance Y
EPG Y
On Screen Display Menu Languages 27 Languages*11
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner — / —
Unique Processing Engine Quad-Core Pro
Wireless LAN Built-in Y
Panasonic Media Center (App)
Panasonic Media Center (App) Y
TV Anywhere*4 Y
In-House TV Streaming Y (Client)
Panasonic TV Remote Apps
Panasonic TV Remote Apps Y
Swipe & Share Y
Smart Calibration —
Internet Apps
Internet Apps Y
Web Browser*5 Y (Firefox)
Easy Mirroring Y
DLNA Y (RUI2.0/DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*6 —
APT-X*7 —
Media Player
Media Player Y
HbbTV Y
Teletext Reception 1000P
USB-HDD Recording (w/ Rewind live TV) Y
Multi Window PAT
Hotel Mode Y
Game Mode Y
VIERA Link (HDMI CEC) Y
Energy Data
Suppliers Trademark Panasonic
Model ID TX-49DX650E
Energy Efficiency Class A
Visible Screen Size (diagonal) 123 cm
On mode Average Power Consumption*8 84 W
Annual Energy Consumption*9 117k Wh
Standby Power Consumption 0.50 W
Off mode Power Consumption 0.50 W
Power Supply AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Rated Power Consumption 120 W
Ambient Sensor (CATS) Y
Design
Design Concept Clear Frame Design
Terminal
Digital Tuner Reception DVB-T/T2/DVB-C
Analogue Tuner Y
HDMI
HDMI 1 (side), 2 (bottom)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2) 2
Support Feature Audio Return Channel (Input 2)
USB 2 (2 side; USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 1)
LAN Port 1 (rear)
CI (Common Interface) 1 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card —
Scart Connector —
Component Video Input shared with Composite RCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical) 1 (bottom)
Headphone Output 1 (side)
GENERAL
Included Accessory*10 TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand) 1106 x 646x 66 mm
Dimensions (W x H x D) (with stand)*13 1106 x 699 x 364 mm
Weight (w/o stand) 16.0 kg
Weight (with stand) 18.0 kg
VESA Compatible Y
VESA Dimension 400 x 400
Outer Boxed Unit (W x H x D) 1494 x 729 x 124 mm
Total Boxed Weight 21.0 kg
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 49" (124,5 cm)
Ekrano raiška ULTRA HD (3840x2160)
Skleistin?s dažnis 1000 Hz