Televizorius Panasonic TX-58DX750E
„4K PRO Studio Master UHD“
„Studio Master HCX“
Kino ekranas
3D TV aktyvi
SKU
PaTX58DX750
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
DisplayPanel4K ULTRA HD/Cinema Display
Bright PanelSuper Bright Panel
Screen Resolution3,840 (W) x 2,160 (H)
Panel Drive4K 1800 Hz BMR IFC
Picture ModeDynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Custom
HDR*1Y
ContrastSupreme Contrast
Colour SpaceWide Colour Spectrum
4K Studio Master HCX+/HCXY
Local DimmingY
Adaptive Backlight Dimming
THX Certified Display
4K Pure DirectY
isf Mode
3DY (Active)
Sound QualitySurroundVR-Audio True Surround
SpeakersFull Range x 2
Speaker Output20 W (10 W x 2)
Dolby Audio*2Y
Sound ModeStandard/Music/Ambience/User
Smart Featuresmy Home ScreenY (2.0)
Info FrameY
my Stream*3
Voice AssistantVoice AssistantY
Voice GuidanceY
EPGY
On Screen Display Menu Languages27 Languages*11
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner— / —
Unique Processing EngineQuad-Core Pro
Wireless LAN Built-inY
Panasonic Media Center (App)Panasonic Media Center (App)Y
TV Anywhere*4Y
In-House TV StreamingY (Client)
Panasonic TV Remote AppsPanasonic TV Remote AppsY
Swipe & ShareY
Smart Calibration
Internet AppsInternet AppsY
Web Browser*5Y (Firefox)
Easy MirroringY
DLNAY (RUI2.0/DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*6Y (Keyboard/Mouse)
APT-X*7
Media PlayerMedia PlayerY
HbbTVY
Teletext Reception1500P
USB-HDD Recording (w/ Rewind live TV)Y
Multi WindowPAT
Hotel ModeY
Game ModeY
VIERA Link (HDMI CEC)Y
Energy DataSuppliers TrademarkPanasonic
Model IDTX-58DX750E
Energy Efficiency ClassA
Visible Screen Size (diagonal)146 cm
On mode Average Power Consumption*8113 W
Annual Energy Consumption*9156kWh
Standby Power Consumption0.50 W
Off mode Power Consumption0.30 W
Power SupplyAC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Rated Power Consumption183 W
Ambient Sensor (CATS)Y
DesignDesign ConceptSwitch Design
TerminalDigital Tuner ReceptionDVB-T/T2/DVB-C
Analogue TunerY
HDMIHDMI3 (side), 1 (rear)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2)2
Support FeatureAudio Return Channel (Input 2)
USB3 (1 side, 2 rear; USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 2)
LAN Port1 (rear)
CI (Common Interface)1 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card
Scart Connector
Component Video Input shared with CompositeRCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical)1 (rear)
Headphone Output1 (side)
GENERALIncluded Accessory*10TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand)1290 x 753 x 41 mm
Dimensions (W x H x D) (with stand)*131290 x 805 x 234 mm
Weight (w/o stand)23.0 kg
Weight (with stand)24.0 kg
VESA CompatibleY
VESA Dimension400 x 200
Outer Boxed Unit (W x H x D)1494 x 857 x 189 mm
Total Boxed Weight31.0 kg
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 58" (147 cm)
Ekrano raiška ULTRA HD (3840x2160)
Skleistin?s dažnis 1800 Hz