Televizorius Panasonic TX-65DX900E
"4K PRO Studio Master UHD“
Studio Master HCX+
Profesionalus kino ekranas
3D TV aktyvi
SKU
PaTX65DX900
Išparduota.
Atsiimk nemokamai
mūsų parduotuvėje Kaune
Atsiimk per 2val*.
mūsų parduotuvėje Kaune
Greitas pristatymas
visoje Lietuvoje
Technikos taisykla
servisas Kaune
Display
Panel
4K ULTRA HD/Professional Cinema Display
Bright Panel
Ultra Bright Panel
Screen Resolution
3,840 (W) x 2,160 (H)
Panel Drive
4K 3000 Hz BMR IFC
Picture Mode
HDR*1
Y
Contrast
Ulitimate Contrast
Colour Space
Wide Colour Spectrum
4K Studio Master HCX+/HCX
Y (HCX+)
Local Dimming
Y (ULTRA)
Adaptive Backlight Dimming
THX Certified Display
Y
4K Pure Direct
isf Mode
3D
Y (Active)
Sound Quality
Surround
VR-Audio Master Surround 2.1
Speakers
Squaker x 2, Woofer x 2, Quad Passive Radiator
Speaker Output
40 W (10 W x 2 + 10 W x 2)
Dolby Audio*2
Sound Mode
Standard/Music/Ambience/User
Smart Features
my Home Screen
Y (2.0)
Info Frame
my Stream*3
Voice Assistant
Voice Assistant
Voice Guidance
EPG
On Screen Display Menu Languages
27 Languages*11
Twin HD Tuner / HD Triple Tuner
Y / Y
Unique Processing Engine
Quad-Core Pro
Wireless LAN Built-in
Panasonic Media Center (App)
Panasonic Media Center (App)
TV Anywhere*4
In-House TV Streaming
Y (Server / Client)
Panasonic TV Remote Apps
Panasonic TV Remote Apps
Swipe & Share
Smart Calibration
Internet Apps
Internet Apps
Web Browser*5
Y (Firefox)
Easy Mirroring
DLNA
Y (RUI2.0/DTCP-IP/DMP/DMR/DMS)
Bluetooth*6
Y (Keyboard/Mouse)
APT-X*7
Media Player
Media Player
Support Format
HbbTV
Teletext Reception
2000P
USB-HDD Recording (w/ Rewind live TV)
Multi Window
2T PAP/PIP/PAT
Hotel Mode
Game Mode
VIERA Link (HDMI CEC)
Energy Data
Suppliers Trademark
Panasonic
Model ID
TX-65DX900E
Energy Efficiency Class
B
Visible Screen Size (diagonal)
164cm
On mode Average Power Consumption*8
226W
Annual Energy Consumption*9
314kWh
Standby Power Consumption
0.50W
Off mode Power Consumption
0.30W
Power Supply
AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Rated Power Consumption
531W
Ambient Sensor (CATS)
Design
Design Concept
Art of Light Design
Terminal
Digital Tuner Reception
DVB-T/T2/DVB-S2/DVB-C
Analogue Tuner
HDMI
HDMI
2 (side), 2 (bottom)
HDMI (4K 60/50p with HDCP2.2)
4
Support Feature
Audio Return Channel (Input 2)
USB
3 (3 side; USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 2)
LAN Port
1 (rear)
CI (Common Interface)
2 (CI Plus, Version 1.3)
SD Card
Scart Connector
Component Video Input shared with Composite
RCA phono type x 1 (rear)
Digital Audio Output (Optical)
1 (bottom)
Headphone Output
1 (side)
GENERAL
Included Accessory*10
Touch Pad Remote / TV Remote
Dimensions (W x H x D) (w/o stand)
1457 x 844 x 64 mm
Dimensions (W x H x D) (with stand)*13
1457 x 888 x 334 mm
Weight (w/o stand)
34.5kg
Weight (with stand)
42.5kg
VESA Compatible
VESA Dimension
400 x 400
Outer Boxed Unit (W x H x D)
1608 x 940 x 303 mm
Total Boxed Weight
51kg
NOTE
Papildomai
Gamintojas Panasonic
Tipas LED LCD
Ekrano ?strižain? 65" (165 cm)
Ekrano raiška ULTRA HD (3840x2160)
Skleistin?s dažnis 3000 Hz